+48537795513                Tobbie komfort    PL|DE                       

Waluty
Producenci
Piana poliuretanowa

 >> PIANA POLIURETANOWA

TERMO I HYDRO IZOLACJE, IZOLACJE AKUSTYCZNE

 

Piana poliuretanowa to nowoczesny materiał termoizolacyjny i hydroizolacyjny. Wykorzystywany również jako izolator przed hałasem. Technologia izolacji polega na hydrodynamicznym natrysku piany z użyciem specjalistycznego sprzętu dzięki czemu na powierzchni powstaje jednolita warstwa o znakomitych właściwościach termo i hydroizolacyjnych.

W zależności od realizowanego projektu wykorzystuje się odpowiedni rodzaj pian. Można je podzielić na piany zamknięto i otwarto komórkowe wykorzystywane odpowiednio do izolacji termicznych i hydroizolacji.

 

Piana otwarto komórkowa jest lekka, trwała, elastyczna, paroprzepuszczalna i dźwiękochłonna. Ten rodzaj piany stosowany jest wewnątrz pomieszczeń. Poliuretan szybko wypiera tradycyjne metody ocieplania budynków, głównie z uwagi na dużo lepsze właściwości izolacyjne. Eliminacja mostków termicznych oraz współczynnik przewodzenia ciepła rzędu 0,034 – 0,036 W/mK zapewniają oszczędność do 60 % energii zużytej na ogrzewanie i klimatyzację. Piana nie pyli, jest obojętna dla środowiska i nie wywołuje reakcji alergicznych. Poliuretan to tworzywo samogasnące i nie powoduje rozprzestrzeniania się ognia. Dzięki jego elastyczności, naprężenia występujące w konstrukcji budynku nie mają wpływu na trwałość powłoki i wyklucza jego pękaniu. Wszystkie te cechy sprawiają że docieplenie pianą poliuretanową jest dobrą inwestycją.

 

Piana zamknięto komórkowa

Wykorzystywana do zabezpieczeń i izolacji fundamentów, posadzek, tarasów, dachów, chłodni, kurników, zbiorników, basenów czy oczek wodnych. Nazwa „zamknięta komórka” mówi, że pęcherzyki w piane są zamknięte przez co piana nie nasiąka wodą. Dodatkowo współczynnik przewodzenia ciepła rzędu 0,020-0,022 W/mK sprawiają, że piana zamknięto komórkowa jest najlepszym dostępnym na rynku materiałem termo i hydroizolacyjnym. Wytrzymała na ściskanie ( ≥250 kPA wg EN 826), odporna na niesprzyjające warunki, eliminuje mostki termiczne i wszelkie nieszczelności, wzmacnia konstrukcje obiektu. Cechy te sprawiają, że pianka zamknięto komórkowa znakomicie sprawdza się w zabezpieczeniu termicznym i wodochronnym fundamentów, posadzek pod ogrzewanie podłogowe i innych wyżej wymienionych zastosowaniach. Warstwa grubości 3 cm odpowiada ok 7 cm styropianu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl